Grup Şirketlerimiz

           

Mercan Kimya

Mercan Kimya San. Tic. A.Ş.

1977 yılında Denizli'de kurulan Mercan Kimya, Türkiye'nin ilk parafin üreten firması olma özelliği taşımaktadır. Fabrika, 12.000 m²’si kapalı alan olmak üzere 20.000 m² arazi üzerinde konusunda uzman personeliyle hizmet vermektedir.

Mum, kibrit, kağıt, tekstil, pil, laminasyon, barut, kalem, boya kalemi, polisaj, emaye, kablo, kromaj, hassas döküm, deri, trikotaj, elektronik devre lehimciliği, sunta, yumurta viyolü, beton kalıpçılık, beton katkı malzemeleri sanayilerinde kullanılan teknik özelliklerine göre çeşitli parafin ve parafin emülsiyonları üretmektedir.

Yılda 80.000 ton üretim kapasitesine sahip olan Mercan Kimya, iç ve dış pazarlara yönelik parafin, parafin emülsiyonu, parafinik yağlar ve vazelin üretmektedir. Üretiminin %60'ını 80 ülkeye ihraç etmektedir.

         Dermokim Kimya San. Tic. Ltd. Şti.

Dermokim Kimya San. Tic. Ltd. Şti.

Mercan Grup şirketleri bünyesinde Mercan Kimya'nın aracı ihracatçısı olarak kurulan şirketimiz Dermokim Kimya San Ve Tic Ltd Şti, uzmanlaştığı parafin, parafin emülsiyonları, vazelin ve parafinik ürünleri ihraç etmektedir.  Ayrıca birçok sektörde kullanılan kimyasallar ve yardımcı kimyasalların Dünya genelinde transit ticareti ile de uğraşmaktadır.

Şirketimiz, güçlü transit ağı, rekabetçi teklifleri ve arkasındaki güvenilir ve istikrarlı üreticileri ile dünya ticaretinde önemli bir yere sahiptir.

Sektöründe uzman ve alanlarında uzmanlaşmış tecrübeli kadrosu ile her türlü kimyasal, özel tekstil ürünleri, kozmetik ve parafin ürünlerini Dünya Ticaretine sunmaktadır.

Amacımız, Dünya çapında uzun süreli ilişkiler kurmak ve ürünlerimizi Dünyaya tanıtmaktır.

 

Cosmer Kimya San. Tic. A.Ş.

Cosmer Kimya San. Tic. A.Ş.

1977 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk parafin üreticisi olan Mercan Kimya San. Tic. A.Ş’nin bir kuruluşudur. 42 yılda pazarda kazanılan tecrübe ve müşterilerimiz nezdinde firmamız içinde oluşan, saygınlık ve güven , hızla gelişip büyüyen kozmetik, deterjan, endüstriyel ürün pazarında da başarımızın temelini oluşturmaktadır.

Ürün kalitesinden ödün vermeden sürekliliğini sağlayarak aynı kalite standartlarında ithal ürün temini, teknik bilgi ve tecrübemizle müşterilerimizin yüksek katma değerli ürünler geliştirmesine yardımcı olmak, zamanında ve güvenli bir şekilde kendi araçlarımız ile sevkiyatı organize etmek, her zaman müşterilerimiz ile yakın diyalogda olmak, sattığımız ürünlerin performansını satış sonrasında da izlemek kurum kültürümüzün başlıca yapı taşlarıdır.

Firmamız satış, teknik destek, proje yönetimi, lojistik ve kendi bünyesinde kurulu kalite kontrol ve uygulama laboratuvarı ile müşterilerimizin ihtiyaçları için kusursuz biçimde yapılanmıştır.